körotonomedya > türkçe > hakkımızda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kimiz biz?

***

Körotonomedya ve körotonomedya haberleşme listesi 30 Kasım 2011'de faaliyete son vermiştir. 3. paragraf hükmü bakidir.

***

körotonomedya 1993 yılında ankara'da benzer düşünsel duyarlılıkları paylaşan bir grup akademisyen ve sanatçının biraraya gelmesiyle oluştu. bunu yapabileceğimizi keşfedince, 1994 yılında bu birliktelik etrafında ürettiğimiz çalışmaları ve araştırmaları odtü'deki bir masaüstü bilgisiyarında kurulan web sitesi aracılığıyla kamusal alana taşıdık. 1994'ten bu yana chiapas'taki zapatista başkaldırısından deneysel video kuramına kadar pek çok ortak ilgi alanında çalışmalar ürettik, otonomist marksist kuramın ve yapısalcılık sonrası kuramsal gelişmelerin (türkiye'deki günlük hayata dair) politik bir çercevede degerlendirilmesi yönünde uğraştık. ilgimizi çeken metinleri çevirip yayınladık, birtakım dış mihraklarla iletişim kurup onlarla ortak işler yaptık. bir de baktık ki yarı ciddi bir şekilde başladığımız web sitesi ciddi bir birikimi barındırır olmuş.

birkaç sene önce birkaçımız başka şehirlere ve ülkelere taşındı. her ne kadar birlikte çalışmayı hep sürdürdüysek de bu süre içinde web sitemizi güncellemeyi aksattık biraz. sonunda 2001 yazında kendi web alanımızı ve servis sunucumuzu kurup, yeniden düzenlediğimiz web sitemizi http://korotonomedya.net/ alanadından yayımlamaya başladık.

sitemizde sunulan her şey --kesinlikle ticari olmamak şartıyla-- kamusal kullanıma açıktır, metinleri kişisel kullanımınız için istediğiniz gibi basabilir, çoğaltabilir, başkasına gönderebilirsiniz. eğer bu metinlerden başka kamusal ortamlarda yararlanmak isterseniz lütfen bizimle iletişim kurun, böylelikle hem medeniyetin gerekleri yerine gelmiş olur, hem de bu isteğiniz bizi mutlu edeceğinden size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. bizimle iletişim kurmak için eposta gönderebilirsiniz.

 
  arama     rss-feed    bize yazın    harita metot    ENGLISH